אאא

לוחם ימ"מ נהרג הבוקר (שישי) במהלך פעילות למעצר מבוקשים בכפר ברוקין הסמוך למחנה הפליטים ג'נין. הלוחם פונה במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם נקבע מותו.

כוחות הביטחון שפעלו הבוקר בכפר, ניהלו חילופי אש עם חמושים פלסטינים רבים. במשך שעות הם כיתרו את ביתו של המבוקש, מחמוד דבעי, פעיל הג'יהאד האסלאמי.

 חילופי האש בג'נין (צילום: לפי סעיף 27א)

לאחר שעות של חילופי אש, ומצור על הבית - במהלכן יצאו חלק מהשוהים בו בידיים מורמות ונעצרו - המבוקש נעצר. במהלך הפעילות עצרו הכוחות עוד מספר מבוקשים.

בחילופי האש, נפצעו 11 פלסטינים, אחד מהם באורח קשה. בין הפצועים - דאוד זביידי בן ה-40, אחיו של המחבל זכריא זביידי.

פינוי הלוחם הפצוע (צילום: לפי סעיף 27א)
פינוי הלוחם הפצוע (צילום: לפי סעיף 27א)
הגדלה

בפעילות נטלו חלק מלבד לוחמי הימ"מ גם כוחות צה"ל ולוחמים מיחידות מיוחדות לצד אנשי שב"כ.

הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי בג'נין איימה כי ישראל תשלם מחיר על הפגיעה בפעילים של הארגון.

מדוברות המשטרה (מג"ב) ודובר צה"ל נמסר כי "בשעות האחרונות פעלו לוחמי הימ"מ, סיירת גולני ושב"כ בכפר בורקין הנמצא בנפת ג'נין שבמרחב החטיבה מרחבית מנשה למעצר מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור. במהלך הפעילות, לוחמי סיירת גולני וימ"מ ירו לעבר מחבלים חמושים שפתחו באש מסיבית וזרקו מטענים לעברם. זוהו פגיעות במחבלים.

"בזמן יציאת הכוחות מהכפר, נפצע לוחם ימ"מ בהיתקלות עם מחבלים חמושים. הלוחם פונה לקבלת טיפול רפואי באמצעות מסוק צה"ל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"בנוסף, במסגרת הפעילות הלוחמים פעלו במגוון אמצעים מיוחדים למעצר החשוד אשר התבצר בביתו ולבסוף נכנע ונעצר יחד עם אחיו".

עוד נמסר כי "במקביל לפעילות המעצר, כוח של סיירת גולני הגיע לנקודה בה נהרגה העיתונאית שירין אבו עאקלה על מנת לסייע לתחקור המבצעי ולבצע תחקור עומק ופעולות שחזור בשטח".

בדוברות סיכמו כי "סך הכל נעצרו הלילה והבוקר בכלל גזרת אוגדת יהודה ושומרון חמישה חשודים בין היתר בכפרים כיפל חרת ובורקין וכן נתפס אמצעי לחימה בלתי חוקי בעיר בחברון. החשודים ואמצעי הלחימה הועברו לחקירת כוחות הביטחון".

  • בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא''ל desk@kikar.co.il.