אאא

אנו עומדים עתה בפתיחתו של חודש אלול. חודש זה מיועד בעיקרו להליך חשבון נפש נוקב הן האדם אם עצמו מעשיו ודרכיו, והן ברמה הכללית, חברתית, וציבורית.

ברמה האישית. כל אחד ואחד צריך להיות כנה עם עצמו בנוגע למעשיו שלו הוא. כי מי הוא אשר יוכל לרדת ולבחון כליות ולב מלבד הבורא יתברך והאדם בעצמו. לימדונו חז"ל כי הפשפוש במעשים והחיפוש העמוק בנבכי לבנו אינם מהמלאכות הקלות שבמקדש.

התנאי הראשוני לעמוד בסף הנדרש מעצמנו, הוא להיות כנה ואמיתי לפחות עם עצמנו. כי אחרת הרע ייהפך לטוב ללא בושה ונדנוד עף.

אני חושב שהבשורה הטובה ביותר שקבלה היהדות החרדית וציבור עולם התורה, הוא פתיחתו של המוסד שנוסד לצעירי הצאן שעדין לא טעמו טעמו של חטא. הם אומנם גדלים לצערי בבתים שמנסים להחדיר בהם זלזול בזקני ישראל וברוב מנין ובנין של עולם התורה. אך עדין הם בבחינת תינוקות שנשבו ונולדו לתוך חטאם ולא שמרדו הם בעצמם.

בימים של חשבון נפש נוקב הבה ונתבונן ונלמד לקח ומוסר נוראי מה יכול האדם לגרום לעצמו במעשיו ובדרכיו העקלקלות.

ידעתי גם ידעתי מיום בו הם הצמיחו את הרעיון ההזוי לפתוח חזית של מלחמה בזקני ובגדולי ישראל תחת עטיפה בלויה ומרופטת שיש להם "דעת תורה" ו"השקפה ברורה זכה ומאירה" משלהם. כולנו ידענו כי בזדון נרקמה מזימתם. ידעתי גם ידעתי כי מדובר בקבוצה גדולה של אנשים אינטרסנטים בזויים שחברו להם יחדיו בכדי לשלוט ולזרוע הרס וחורבן.

בכול דרך אפשרית חברו המה לגדולי מתנגדי גדולי ראשי הישיבות ומנהיגי הדור זצוק"ל. והכול בכדי לזלזל לחרף ולנעוץ ציפורניהם המחודדות בכותלי וחומות עולם התורה הבצורות.

מה לא עשו מכל שבב מידע מופרך ומוטעה בנושא הכול כך אהוב על ליבם הלא הוא "הגיוס ההמוני לצה"ל". שרפו זעקו חיללו שם שמים ברבים. הכול בשביל למרוד בגלוי ובחוצפה מאין כמוה בגדולי עולם ובזקני הדור.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עוד איכשהו הבנתי את הסערה הנוראה שמתחוללת בנפשם העיפה והאומללה. תירצתי לעצמי הם אולי לא כ"כ אשמים הם נפלו למלכודת של עסקנים אינטרסנטים שפלים ובזויים מלאי שקר וכזב, אך לא העליתי על דעתי שיעיזו בהזייתם להקריב את ילדיהם וטפם על מוקד מזבח המרד בזקני הדור. בדמיון הכי מרוחק לא שערתי מה יכולים הם ברוב טירופם לחולל להם עצמם.

בעוד שנים מספר הלוא יצטרכו להישיר מבט בפני ילדיהם ולהסביר להם על מה יצא קצפם. ובשם איזה חוק של גיוס מטופש הרסו במו ידם את טפם והוקיעו את זרעם מתוך הכלל.

זהו רגע מכונן לחשבון נפש של כל אחד לראות עד כמה יכול אדם באבחת רגע מטורף להפוך את חייו וחיי משפחתו למוקצה מתוך מיאוס. עד כמה אין דעת המטורף שולטת עליו ויכול הוא להפוך את חיי משפחתו לאומללים ושונים מהכלל.

מבחינת הציבור האמון וספון על דרכי דעת התורה של זקני ישראל שליט"א זהו יום בשורה מאין כמוהו. באשר קבלנו מתנת חיים להיבדל מהעדה הרעה הזו. ללא שידבק בנו רבב של דעות כפרניות בגדולי דורנו. אשרינו מה טוב חלקנו ומה נעים גורלנו שזכינו לראות את הבירור הנפלא הזה מול עינינו.