מחברים נוספים
אבי בלום
אבי בנטוב
אבי מימרן
אורי אורבך
אורי מקלב
איציק סודרי
אפרים גלעד
אריה דרעי
בני רבינוביץ
ד"ר אלי נכט
דוד חכם
דנה ורון
הרב דוד בלוך
הרב יעקב בצלאל חרר
הרב יצחק סולובייציק
הרב ישראל פינטו
הרב עידו ובר-ארליך
הרב שלמה עמאר
הרב שמעון בן-טוב
ח"כ ישראל אייכלר
ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי
חברון גרנביץ
יאיר בורוכוב
יאיר לפיד
יעל קלצקין
יעקב איזק
ישראל גולדשמיט
ישראל יעקב ירט
מאיר גל
מנדי פלין
מני גירא-שוורץ
נח טוניק
נתן שקרצ'י
עוז סגן
פייני סוקניק - גולדשמידט
רו"ח יעקב בלנגה
רפאל כהן
שלהבת חסדיאל
שלמה גולדשטיין
שמעון קידר
הרב בן ציון נורדמן

הרב בן ציון נורדמן

בית מועצת העיר חדרהאפקט המומנטום // הרב בן ציון נורדמןי"ח בשבט תשפב5
כשאנחנו רואים אדם – בעמדת מפתח, אנחנו צריכים לדעת כי הוא קיבל את המינוי הזה משמים, ועלינו להתייחס לכך בהתאם. מותר לנו להתכופף, להיכנע למציאות שסיבב הבורא בעיתוי הנוכחי, ולתת לו את הזמן שנקצב עבורו בכהונתו (טור)
שמחת חתן וכלהבְּעִנְיַן הַשִּׂמְחָה // הרב בן ציון נורדמןי"א בשבט תשפב2
השמחה הגדולה היא דווקא כשאדם משתף את סביבתו בשמחתו, והיא זו שגורמת לו תוספת והעצמה לשמחה שלו. וכשהאדם דואג ומעניק לאחרים, הוא עצמו פורח ומלבלב (טור)
משימה לאומיתזבח משפחה // הרב בן ציון נורדמןד' בשבט תשפב5
בתקופה זו שחזון המשפחות נפרץ, ובעולם הרחב מתפרקים להם אחד לאחד ערכים בסיסיים כמו ערכי המשפחה. שלמה המלך כבר חרץ במשפט אחד: "לתאווה יבקש נפרד" (מאמרים)
כותב השורות בחינוך הילדיםאוהב את הבריות ומקרבן // הרב בן ציון נורדמןכ"ו בטבת תשפב8
"אהבת הבריות – מי שאין לו אהבת הבריות לא יכול להיות מחנך, בלי זה אי אפשר ללמד, אי אפשר להעביר כלום", הסביר ראש הישיב הגר"ג אדלשטיין למנהלי החינוך העצמאי (חרדים)
לחיים אצל רבי חייםשר התורה // הרב בן ציון נורדמןי"ט בטבת תשפב6
השבוע חל יום הולדתו ה-94 של מרן הגר"ח קנייבסקי, כפי שנוהג לומר רבי חיים ביהדות אין אזכור לחגיגות יום הולדת, אלא אצל פרעה... כך שהוא ממשיך לשקוד על תלמודו (חרדים)
בשולי הישיבה במשרד המשפטים - כותב הטור עם פרופ' אליקים רובינשטייןמקומו של צליל בתוך סימפוניה // הרב בן ציון נורדמןי"ב בטבת תשפב6
בשבילי הספיקה היציאה מחדר הישיבות בה פגשתי ביועץ המשפטי לממשלה מר אביחי מנדלבליט, ולהיזכר כמה קיטוב ודם רע עדיין זורם לצערנו בשפע, אך עדיין יש מקום ליוזמות עם תקווה (חרדים)
פנצ'ר בכיףהאתגר שבשטח // הרב בן ציון נורדמןה' בטבת תשפב6
אם יודעים שכל האתגרים הם לצורך ה'גיבוש', וכל הקשיים הם 'חלק מהמשחק', וכל העיכובים הם לטובה, והאידיאל הוא ליהנות גם מהדרך עצמה - הרי בכך נזכה לאושר ושלווה (טור)
סיום כתיבת ספר התורה - הסופר, הרב אורי זוהר ואלון עמרםמקומו המיוחד של השמש בחנוכייהכ"ח בכסלו תשפב5
התורם אינו קשור בשום צורה ודרך לאריק איינשטיין. וכן אריק עצמו לא היה אדם דתי. ואילו התורה, ספר התורה, מקשר ומחבר ביניהם. הוי אומר: ספר התורה הינו משותף לכל יהודי (טור)
גבול דק בין הישגיות ותחרותיות לבין קנאה ושנאהלהשיב לב אבות על בנים // הרב בן ציון נורדמןכ"א בכסלו תשפב1
ניקח לעצמנו את הרגעים המכוננים של השכנת שלום, ונראה כמה יפה וכמה כדאי הוא השלום, השמחה הגדולה ביותר היא להביא שלום לעולם, היפך הקנאה השנאה והמחלוקת (מאמר)
על נהר דורו כשבאופק "הר היהודים" אשר בעיר גאיה - משמאל מקומי בשם אלברטו פינטושליחותה של גלות // הרב בן ציון נורדמןי"ד בכסלו תשפב5
את הטור אני כותב הפעם מהעיר פורטו שבפורטוגל. אמנם אישית לא מצאתי שורשים במקום, אך מטרת הנסיעה היא שליחות חינוכית אתגרית, והיא מלווה באנשי עסקים יהודיים (חרדים)