אאא

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו ביקר היום (שלישי) בבית החולים 'הדסה עין כרם' ועמד מקרוב על מצב אשפוז החולים, והערב בהצהרה לתקשורת, תקף קשות את ממשלת בנט-לפיד - אותם האשים כי "הפקירו את אזרחי ישראל לגורלם".

"ביקרתי כעת בבית החולים הדסה, דיברתי עם שורה של מומחים", פתח נתניהו את דבריו, "המסקנה ברורה: ממשלת בנט-לפיד הרימה ידיים, היא פשוט מפקירה את חייהם של אזרחי ישראל. הממשלה שלנו הביאה את ישראל למקום הראשון בעולם ביציאה מהקורונה, הממשלה שלהם הביאה את ישראל למקום הראשון בעולם בנדבקים בקורונה. לזה הם עוד קוראים 'ממשלת הריפוי'".

"לצערי המצב רק מחמיר", הזדעק ראש הממשלה לשעבר. "הממשלה איבדה שליטה בארבעה מחדלים ענקיים: חולים קשים, אשפוזים, ילדים, ופרנסה".

נתניהו המשיך ופירט: "קודם כל, מחדל החולים הקשים - מספר החולים הקשים היום הוא מעל 850. תבינו - כשיש למעלה מ-800 חולים קשים בקורונה, זה פוגע בטיפול הרפואי לחולים אחרים. לכן טיפולים נדחים, ניתוחים נדחים, ואנשים מתים בלי סיבה. רק השבוע נפטרו 126 ישראלים, חלקם ממוות מיותר, רק בגלל שבנט לא עושה כלום.

נתניהו בביקור ב'הדסה'
נתניהו בביקור ב'הדסה'

"המחדל השני, מחדל האישפוזים - אתמול נשבר שיא העומס על בתי החולים מאז תחילת המגיפה. מספר מאושפזי הקורונה הגיע לשיא של כל הזמנים. יש גם לחץ אדיר על הצוותים הרפואיים שעובדים בחסר כי רבים מהרופאים והאחיות נמצאים בבידוד. אני מאוד מקווה שלא נגיע לקריסה, אבל כבר עכשיו אנחנו במצב מסוכן מאוד".

נתניהו המשיך ואמר כי "המחדל השלישי - ילדי ישראל. למרות העדויות מארה״ב על מחלות ותסמינים קשים שפוגעים בילדים שחלו באומיקרון, הממשלה החליטה שבעוד יומיים נעבור להדבקה המונית של כל ילדי ישראל. בלי בידודים, בלי אכיפה, בלי בדיקות מסודרות - כולם יידבקו. ואחרי שהילדים ידבקו, וחלקם לצערנו יזדקקו לאשפוז ויסבלו מתופעות לוואי למשך שנים, הילדים ידביקו את צוותי ההוראה, ואחר כך יחזרו הביתה וימשיכו להדביק את אבא ואמא, את סבא וסבתא. זאת סכנה אמיתית. הממשלה הכושלת הזאת צועדת לשם בעיניים פקוחות ובאפס החלטות.

"המחדל הרביעי - פרנסה. הממשלה שלנו נתנה פיצוים לאזרחים, לעסקים, לעצמאים, ובזכותם יצאנו מהקורונה עם אחת הכלכלות החזקות בעולם. בניגוד אלינו, הממשלה של בנט ולפיד אומרת: דאין סגר אז לא צריך פיצוייםד. אבל כולם יודעים את האמת. יש סגר. אין בית שאין בו לפחות מאומת אחד. אנשים נפגעים, עסקים קורסים, עצמאים מתרסקים - והממשלה לא נותנת פיצוי כלכלי, לא נותנת סיוע כספי, לא עושה כלום".

"בממשלה שלנו, כל העולם הגיע ללמוד מאיתנו מה לעשות מול הקורונה - עכשיו כל העולם מסתכל על בנט ולפיד ולומד מה לא לעשות!", תקף נתניהו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ראש האופוזיציה האשים: "בנט ולפיד פשוט הפקירו את אזרחי ישראל לגורלם. ולכן אני מבקש מהציבור - גלו אחריות. שמרו על הילדים שלנו, על סבא וסבתא, על הקרובים לכם. תקפידו על מסיכות, על הגיינה וריחוק חברתי. מי שלא התחסן - שיתחסן. בשביל זה הבאנו את החיסונים, שהם הדבר היחיד הטוב שקרה פה. הימנעו מהתקהלויות ואירועים מיותרים.

"שימרו על עצמכם, כי הממשלה הזאת לא שומרת עליכם".

ראש הממשלה נפתלי בנט, הגיב לדברים ואמר: "‏טוב לראות שנתניהו התפנה מענייניו האישיים וחזר להפיץ היסטריה וכאוס בכל הכח כהרגלו.

"אחרי 3 סגרים, 6,500 ישראלים שמתו, 100,000 עסקים שנסגרו, מיליון מובטלים וילדים שלמדו רק דרך מסכים -
אזרחי ישראל אומרים לו - תודה אבל לא תודה. הממשלה בראשותי תמשיך לנהל את המדינה בקור רוח ובאחריות".

שר הבריאות ניצן הורוביץ, הגיב: "‏הנאשם שפתח את איקאה לפני בתי הספר, אלוף הסגרים והפיטורים - מטיף לנו מוסר. לא שכחנו את הניהול הסקטוריאלי, את הנסיונות למנוע הפגנות ולסגור את בתי המשפט בזמן משפט השוחד שלך. אנחנו עדיין משקמים את הנזקים האדירים שהשארת, את מערכת הבריאות שהזנחת במשך שנים. ביבי, זה נגמר. נסתדר בלעדיך".